Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy

Coraz więcej kobiet, jakie rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne komplikacje z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to trudności z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

ćwiczenia mięśni kegla

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z dam decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się później ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego ogromny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niesłychanie szybko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym poprawniej, bo ćwiczenia zapewniają w owym czasie lepsze wyniki. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, bardzo znaczącą kwestią są także treningi oddechowe, które należy w następnej kolejności jak zazwyczaj powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest przede wszystkim kobietom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie prędko pozwala ona wrócić do normy i czuć się prawidłowo. Dużo pacjentek deklaruje, że dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub też niedogodności bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.