nowa restauracja włoska Kraków

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują równie pyszne dania obiadowe takie jak canelloni, polentę i desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w menu można znaleźć też nie tak znane potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz dania z różnych miejsc kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Posiłek bez wyjątku musi zawierać również aperitiff. Odrobina alkoholu to dla Włochów typowa praktyka. Nowa restauracja na mapie Krakowa Najbardziej popularne wina włoskie to toskańskie chianti, lombardyjskie franciacorta oraz monti z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna mieć różnorodną kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która umie podać nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film